Бартез завадив Шевченко принести Україні перемогу: дивитися огляд матчу відбору Євро-2000

Збірна України навесні 1999 року здала свій перший серйозний іспит, зумівши звести внічию виїзний матч з діючими чемпіонами світу французами – 0: 0. І ось тут дуже доречно зауважити, що якби не Бартез …

Втім, голкіпер “триколірних” довгий час залишався фактично без роботи, в той час як його український колега Олександр Шовковський з перших хвилин почав рятувати свою команду. Перший гольовий момент підопічні Роже Лемера створили вже на четвертій хвилині, коли звично підключився до стандарту Лоран Блан пробив головою з лінії воротарського. Він же ще раз потурбував Шовковського ударом з середньої дистанції через шість хвилин. І знову голкіпер збірної України продемонстрував свою майстерність, витягнувши м’яч з нижнього кута.

Відсунути гру від своєї штрафної гостям вдалося після закінчення чверті години матчу. До серйозних загроз справа не доходила: тактика українців зводилася до довгих закидань до лінії штрафної, де Скаченко в нерівній боротьбі з Десаї і Бланом намагався знайти свій шанс. Правда, запам’ятався епізод на 14-й хвилині, коли Лужний на правому фланзі в підкаті відібрав м’яч у Лізаразю, увійшов в штрафну і навісив у лінії воротарського. Але удар головою у Скаченко не вдався – м’яч розминувся з рамкою воріт.

Другий тайм пройшов в більш-менш рівній боротьбі. Французи намагалися контролювати ситуацію на полі, але за відсутності травмованого Зідана діяли надто прямолінійно. До того ж позначилася стара біда чемпіонів світу – відсутність високолассного нападника. Дюгаррі на цю роль явно не підходив, а 20-річному Анелька явно не вистачало досвіду.

І ось тут настав бенефіс Бартеза. Він розім’явся вже в дебюті другої половини, коли зумів відбити удар Гусіна після розіграшу кутового з лівого флангу. На 80-й хвилині голкіпер так і зовсім врятував збірну Франції від поразки. Шевченко, який після заміни Скаченко, перемістився на вістрі атаки, уникнув офсайдної пастки і вийшов один на один. Але поспішив з прийняттям рішення і сильно пробив прямо в Бартеза.

У підсумку, нульова нічия, і збірна України з десятьма очками після чотирьох матчів продовжила очолювати турнірну таблицю групи 4 відбіркового турніру Євро-2000.