Чи приймати парацетамол при коронавірус: поради вчених і фармацевтів




Як збивати високу температуру, коли хворієш коронавирусной інфекцією.
ВООЗ рекомендує приймати ліки парацетамол, якщо у вас висока температура через коронавирусной інфекції. Що це за препарат, хто його радить і чи є дефіцит в Україні.
Парацетамол або ібупрофен
Два тижні тому Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала при Коронавіруси парацетамол, а від ібупрофену радила утриматися.
“Ми рекомендуємо використовувати швидше парацетамол, і не використовувати ібупрофен для самолікування. Це важливо”, – заявив представник ВООЗ в Женеві Крістіан Ліндмаер.
Також представник ВООЗ зазначив, що якщо вживати ібупрофен вам рекомендують лікарі, то це “їхня справа”.
Вже через тиждень ВООЗ змінила свою думку щодо ібупрофену. “На основі наявної сьогодні інформацією ВООЗ не відмовляє від прийому ібупрофену”, – заявила організація.
Однак клінічних досліджень, які пов’язували б цей протизапальний препарат з підвищеним рівнем смертності при захворюваності коронавирусной інфекцією досі немає.
Експерти ВООЗ ознайомилися з дослідженнями, провели консультації з лікарями і прийшли до висновку, що крім відомих побічних ефектів у певних груп населення не існує ніяких негативних наслідків вживання ібупрофену для пацієнтів з COVID-19.
Ібупрофен – це добре вивчене і широко відоме діюча речовина, яка протягом багатьох років безпечно використовується проти спека і болю і вже більше 30 років є як безрецептурний лікарський засіб.
Українська актриса Ольга Куриленко лікувалася парацетамолом від коронавирусной інфекції
16 березня Ольга Куриленко написала, що відчула нездужання тиждень тому, перебуваючи в Лондоні. Вона пройшла тест на коронавірус і, переконавшись в діагнозі, вирушила додому в самоізоляцію.
Актриса розповіла, що у неї була температура і слабкість. З цими симптомами вона боролася, приймаючи парацетамол, куркумін, вітаміни С, Е, Д, В5 і цинк.
Вона особливо підкреслила, що все перераховане вище не лікує коронавірус, але може “допомогти імунній системі боротися з вірусами і інфекцією”. Уже через кілька днів вона написала, що температури більше немає і вона відчуває себе набагато краще.
Але Куриленко також повідомила, що, вибираючи препарати, слід уважно вивчати анотацію з побічними ефектами, так як не всі ліки, які підійшли до неї, підійдуть усім іншим.
рекомендації вчених
Вчені з різних країн все одно схиляються до використання парацетамолу для зниження температури при коронавірус.
Викладач і науковий консультант четвірки Ліверпуля школи тропічної медицини Том Уінгфілд радить парацетамол, тому що він має менше побічних ефектів.
“Нестероїдні препарати, такі як ібупрофен, якщо їх приймати протягом довгого часу, можуть викликати роздратування шлунка і навантаження на нирки. А це небезпечно для пацієнтів зі схильністю до захворювань шлунка і нирок”, – заявив Уінгфілд.
А професор епідеміології з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини Шарлотта Уоррен-Гаш каже: “Зараз такі симптоми, як температура і хворе горло, краще знімати парацетамолом”. Вона закликає якомога швидше почати дослідження впливу протизапальних засобів на стан пацієнтів з певними вже існуючими захворюваннями.
“При лихоманці зараз не рекомендується використовувати ібупрофен, нурофен, оскільки ці протизапальні засоби можуть вплинути на погіршення стану і більшу кількість ускладнень. Зате можна використовувати фізичні методи зниження температури і парацетамол. Взагалі в разі захворювання потрібно дуже уважно спостерігати за ліками, які приймає хворий” , – говорить дитячий лікар-інфекціоніст, педіатр Ігор Гайдук.
Варто відзначити, самолікуванням займатися не можна. Перед тим, як приймати будь-які препарати для зниження температури ви повинні порадитися з сімейним лікарем.
В Україні змітають з полиць аптек парацетамол
19 березня видання “Українські новини” повідомило, що в частині аптек Києва вже повністю розкупили парацетамол. Вони пов’язали це з заявою ВООЗ.
Популярна в українському твіттері сторінка фармацевта “Аптечні спостереження” повідомила, що люди дуже часто почали купувати парацетамол, однак не всі розуміють від чого він і вживають його для профілактики (що вкрай небезпечно).
“Про парацетамол. Це не панацея. Нормальних доказів, що інші жарознижуючі обтяжують перебіг інфекції (коронавирусной – ред.) Немає.
Але, якщо ви вже вирішили збивати температуру саме їм, то не забувайте, що: По-перше, температуру нижче 39 у дорослих не збивають, а по-друге, – усіма так улюблені порошки і таблетки для зняття симптомів застуди – саме базуються на парацетамол . Флюкольди, гріпго, Фервекс, Фармацитрон, тощо.
Тому, якщо не встигли купити, не панікуйте. Вихід є завжди “, – зазначила фармацевт.
Поставки ще будуть
Тим часом, українська фармакологічна компанія готова продовжувати постачати ці ліки. Вони обіцяють до кінця березня випустить додатковий мільйон упаковок препарату “Парацетамол”.
Більш того, в компанії запевняють, що перекриття постачання сировини з Індії, через спалах хвороби в цій країні, не вплинув на виробництво компанії.
Під заборону експорту з Індії потрапили парацетамол, антивірусні препарати, антибіотики.
Як відомо, Індія є одним з ключових постачальників ліків і їх компонентів на світовому ринку, тому заборона порушила ланцюжок поставок і негативно вплинув на фармацевтичне виробництво в Європі і США.
Що з себе являє парацетамол
Парацетамол був синтезований в Університеті Джонса Хопкінса в 1877 році. Цей лікарський засіб буває в таблетках, суспензії, сиропі і в порошках.
Воно має знеболювальну та жарознижувальну дію. Парацетамол широко використовують для полегшення різного виду помірного болю: головний, зубний, невралгії (при ураженні нервів), м’язового, ревматичного, менструального циклу, болі при опіках, травмах. Він знижує температуру і жар при запальних захворюваннях.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує використовувати парацетамол для лікування лихоманки людям будь-якого віку.
Парацетамол рекомендують для зниження температури у дітей, за умови якщо їх температура вище 38,5 ° C, тоді як ібупрофен використовують рідко.
Вчені не рекомендують вагітним приймати парацетамол, так як він негативно впливає на розвиток плода, включаючи з аутичними розладами.
Приймати парацетамол потрібно відповідно до дозуванням зазначеної в інструкції, тому що передозування цього препарату призводить до важкого ураження печінки.
Також потрібно бути обережним тим, хто регулярно вживає алкогольні напої. Якщо чоловік щодня вживає понад 700 мл пива або 200 мл вина, а жінка – дози в 2 рази менше, їм треба проконсультуватися з сімейним лікарем щодо вживання парацетамолу.
Інструкція: дозування і як приймати дорослим і дітям
Діюча речовина: paracetamol; 1 таблетка містить парацетамолу в перерахунку на 100% речовину 200 мг; допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, кальцію стеарат.
Формула C8H9NO2. Мовляв. Маса 151,17 г / моль. Метаболізм 90 to 95%.
Для дорослих і підлітків старше 12 років (маса тіла більше 40 кг): максимальна разова доза 1 г, максимальна добова доза 4 г. Для дітей: максимальна разова доза 10-15 мг / кг, максимальна добова доза – до 60 мг / кг. Можна вживати не більше 4 разів на добу.
Максимальна тривалість лікування 5-7 днів. Якщо гарячковий синдром на фоні застосування парацетамолу триває більше 3 днів і больовий синдром більше 5 днів потрібна консультація лікаря.
Нагадаємо, спалах вірусу почалася з ринку морепродуктів і тварин в китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені та інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавирусной хвороби з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавируса. Перша вакцина від цього типу коронавируса з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Більше тисячі українців евакуюють з Росії та США через поширення коронавируса
У світі через коронавируса вже померли більше 30 тисяч чоловік. Схоже, джерелом спалаху коронавируса є якась тварина. У той же час відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що хвороба може передаватися навіть у інкубаційний період, коли її носій не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок зараження COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Увечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусів. Інфікування були зафіксовані в Чернівецькій і Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусів і ця цифра продовжила зростання. У той же час перший хворий з Чернівців успішно вилікувався і був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусів:
уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно і ретельно мити руки.



Источник – antikor.com.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *