Хлопець з Пампасів: 10 фактів про Ніколаса Капальді

“Шахтар” підтвердив інтерес до аргентинцеві Ніколасу Капальді, після чого інтерес до нього виник і у багатомільйонної армії вболівальників. Задовольняючи його, “Террикон” знайшов кілька фактів з футбольного життя героя …

Ніколас Капальді – півзахисник одного з найзнаменитіших і популярних клубів Аргентина “Бока Хуніорс”. Дебютувавши там в сезоні 2018/19, він в нинішньому перерваному чемпіонаті зайняв вже більш системне місце в складі, зігравши в 13 матчах чемпіонату країни (9 – в стартовому складі). Задіють його і в інших турнірах за участю “Боки” – національному Кубку і Кубку Лібертадорес. Голов на дорослому рівні він поки не забивав.

Ніколас Капальді народився 14 вересня 1998 у місті Санта Роза – 100-тисячної столиці провінції Ла-Пампа, розташованої практично на кордоні пустельній зони Пампасів, тобто – в глушині. Там він жив до 2015, будуючи футбольну кар’єру в місцевій академії “Депортіво Макалистер”, поки не був помічений скаутами “Боки” і не переміщений в столицю. “Мені це снилось з самого раннього дитинства. Збулися мої мрії!” – не приховував свого захоплення Ніколас.

Ніколас Капальді, переважно – центральний півзахисник, схильний до творчій грі. Його ідеал – Іван Ракітіч. В “Боке” його пробують і на інших позиціях. Останнім часом, до речі, стали активно експериментувати, то висуваючи його трохи вперед, то опускаючи на позицію “опорника”. Були спроби також використовувати таланти Ніколаса на флангах півзахисту. Проте, позиція активного сполучного центру залишається для нього поки що основний.

Ніколас Капальді – не з найвищих гравців (зростання – 177 сантиметрів), але добре грає головою і на юнацькому рівні в “Боке” забив кілька верхових м’ячів. Взагалі, він дуже активний на полі, багато переміщається, шукає варіанти для розвитку атаки, з розумінням просуває м’яч. Непоганий у відборі, в протиборствах непоступливий, до останнього чіпляється за м’яч, іноді, правда, проявляючи в цьому зайву гарячність. Добре “читає” ситуацію, опиняючись в потрібних точках, що призводить до перехопленнями передач суперника.

До 8 грудня минулого року в кар’єрі Капальді не було особливих проблем. Але 8 грудня сталося дещо. Гра чемпіонату Аргентини проти “Росаріо” складалася туго. Пропустивши гол, “Бока” марно намагалася відігратися. Під кінець першого тайму Капальді зробив грубий фол і отримав жовту картку. У другому таймі все йшло так само, рахунок не змінювався. І на 5-й компенсованій хвилині, розлючений невдалими діями команди, Капальді пішов в ще один жорсткий стик, що коштував йому ще одного “гірчичника” – і досить дурне вилучення. Цей інцидент призвів до втрати тренерського розташування і втрати місця в основному складі.

Взагалі, Капальді – гравець не грубий. За всю свою кар’єру він отримав всього 7 жовтих карток – в середньому, одну за 248 хвилин, тобто приблизно за 3 матчі. Але, схоже, невміння впоратися з нервами в заключні хвилини складних поєдинків йому притаманне. Крім матчу з “Росаріо”, в пасиві Капальді – ще одна червона картка, але вже пряма. І сталося це теж в програному матчі – в півфіналі Кубка Лібертадорес проти принципового суперника “Рівер Плейт”. За грубий підкат Ніколаса видалили … на 7-й компенсованій хвилині. Правда, рішення це суддя прийняв тільки після наради з VAR. У підсумку, “Бока” поступилася 0: 2 і пропустила до фіналу найлютішого ворога. Було це 2 жовтня 2019.

На національному рівні його визнали тільки в 20-річному віці. Збірні більш раннього віку обійшлися без Ніколаса. У молодіжній Аргентині він дебютував 9 серпня 2019, а вже в наступному матчі забив єдиний і переможний гол у ворота не кого-небудь, а Бразилії. Восени минулого року Капальді був активним учасником відбіркового турніру Олімпіади-2020, причому у всіх 6 матчах з його участю Аргентина неодмінно перемагала (а він додав до свого активу ще один забитий гол – від його ноги постраждали чилійці).

Крім “Шахтаря”, інтерес до Капальді мають і інші клуби, причому вельми серйозні. У перших рядах – “Лаціо”. Про інтерес римського клубу було повідомлено в середині березня, правда, джерело був далекий від офіційного, хоча, безумовно, володіє потужною інсайдерською інформацією – La Lazio Siamo Noi, сайт уболівальників клубу. У будь-якому випадку, італійські ЗМІ поставилися до цієї інформації з максимальною увагою, охоче її продублировав. Правда, треба мати на увазі, що у “Лаціо” на прикметі ще пара гравців схожого функціоналу, і головний кандидат в цьому ряду – інший аргентинець, Гонсало Ескаланте з “Ейбар”.

Безумовно, “Бока Хуніорс” воліли б утримати цього гравця, щоб він ще дещо зріс в ціні. Але проти аргентинського клубу грає одну важливу обставину – контракт Капальді закінчується вже досить скоро, влітку наступного року. І поки всі переговори з гравцем до продовження угоди не привели. У ситуації, коли кожен місяць наближає його статус “вільного агента”, бажання “Боки” продати Капальді може стати досить сильним для здійснення угоди.

Нинішня трансферна вартість Капальді, за даними Transfermarkt – 2.3 мільйона євро. Вона дещо впала в порівнянні з груднем, коли досягла піку в 2.5 мільйона (тоді після вдалих ігор за збірну і клуб Ніколас мав вкрай доброзичливу пресу). За даними аргентинських джерел, “Бока” спробує виручити за свого молодого вихованця 6 мільйонів євро. Сума не позамежна, але нові футбольні реалії можуть внести в неї істотні корективи …

Вадим Самойлов, спеціально для “Террикон”