Старухін і Ко поступилися в Монако: дивитися голи матчу Кубка УЄФА 1 979

Восени 1979 го донецький “Шахтар” другий рік поспіль не зміг подолати першу стадію єврокубкового турніру. Це було тим більш прикро ще й тому, що саме другу половину 70-х (з 1975 по 1980) прийнято вважати піком команди в радянський період її існування. Але “Монако” виявився тим бар’єром, який Старухіну і “оранжево-чорним” подолати не вдалося.

У Монако довелося грати без Валерія Горбунова. Основний центральний захисник після нашумілої історії зі зникненням в Барселоні, Що сталася рік тому, отримав статус невиїзної. Так що пару в центрі оборони склали Звягінцев і П’яних, довгий час успішно справляється з невигадливою тактикою французів, заснованої на закиданні в штрафну.

Втім, і “Шахтар” не відрізнявся різноманітністю гри в атаці. Велика їх частина розвивалася правим флангом, де поперемінно йшли вперед Федоренко і Варнавский. У Сафонова зліва не було такої підтримки, що капітан донеччан компенсував позамежної самовіддачею, активно підтримуючи атаки і встигаючи допомагати в обороні. Найнебезпечнішу свою атаку в першому таймі гірники провели на восьмій хвилині. Федоренко, дійшовши справа майже до лицьової, навісив на ближній кут воротарського, але який вистрибнув Соколовському не вистачило зовсім трохи, що головою переправити м’яч у сітку.

Господарі відповіли небезпечним ударом, звільнився від опіки Петі, який пробив з лінії штрафного поруч зі штангою. А незабаром нагадав про себе і Онніс, замикав навіс справа ударом головою – Дегтярьова виручила штанга. В цілому, зберігся до перерви рахунок 0: 0 цілком влаштовував підопічних Віктора Носова – двома тижнями раніше “оранжево-чорні” перемогли в Донецьку з рахунком 2: 1.

Все перевернув дебют другого тайму, коли активізувалися господарі з інтервалом в три хвилини двічі вразили ворота “Шахтаря”. Рахунок на 50-й хвилині відкрив Онніс. Аргентинець виграв позицію в штрафному у опинився поруч Варнавського і ударом головою спрямував м’яч у дальній кут – від штанги у ворота. Через три хвилини помилки припустився Федоренко. Перехопивши м’яч на своїй половині поля півзахисник почав рухатися до своєї штрафної і програв єдиноборство. Дальже свій шанс не упустив, пробивши з-під Звягінцева в протихід Дегтерьової – 2: 0.

У “Шахтаря” було достатньо часу, щоб врятувати ситуацію. Незабаром Носов кинув свіжі сили, випустивши на поле братів Малих. І, треба визнати, обидва відмінно увійшли в гру: Леонід раз по раз обігравав свого візаві на лівому фланзі півзахисту, а Володимир був куди активніше відверто розчинилося на поле Старухіна. До слова, кращий бомбардир і кращий футболіст СРСР 1979 свій перший і єдиний удар в створ завдав на 75-й хвилині.

Гірникам вдався відрізок з 65-ї по 75-у хвилини, протягом якого донеччани створили кілька небезпечних моментів біля воріт Етторе. Тема “Советского спорта” до звіту про цей матч “Якби не Етторе …” був, втім, прикрашений. По суті, справжній сейв голкіпер “Монако” зробив лише на 74-й хвилині, коли Володимир Малий замикав простріл зліва свого брата. Забий “оранжево-чорні” в цьому атаці, і хто знає, як розвивалися б події в цьому матчі. Але Етторе виручив, а в іншому просто і надійно виконував свою роботу, знімаючи навіси з флангів і фіксуючи м’яч після нечисленних ударів з дальньої та середньої дистанції.

0: 2 – поразка, яке, безсумнівно, змастив враження про сезон 1979 го року. Незважаючи на успіхи на внутрішній арені, у цього покоління донецького “Шахтаря” залишилася якась “недомовленість”.

Дивіться також – Кубок УЄФА 1979-80: матчі, результати

1979-80, Кубок УЄФА. Плей-офф. 1/32 фіналу.

“Монако” – “Шахтар” 2: 0 (0: 0)
Голи: Онніс, 50 ​​(1: 0); Дальже, 53 (2: 0)
“Монако”: Онніс; Емон (Мілла, 46); Муазан; Дальже; Крістоф; Курбіс; Гардона; Ніно; Віталі; Петі (Ногуес, 66); Етторе
“Шахтар”: Дегтерев; Варнавский; Звягінцев; п’яних; Симонов; Соколовський (Л.Мала, 60); Роговський; Рудаков; Федоренко; Сафонов (В.Малєв, 60); Старухін
Попередження: – П’яних, 80